• DOLAR
  $1.150,85
 • EURO
  $0,3268
 • ALTIN
  $20.279,34
 • BIST
  106,3284
Zeka Şampiyonasında Malatya’yı Temsil Edecekler

Zeka Şampiyonasında Malatya’yı Temsil Edecekler

Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen 2021-2022 Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonasında Özel Çamlıca Koleji Bölge finallerini sınavını geçerek Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Özel Çamlıca Koleji öğrencileri 2021-2022 Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonasında finallere kaldı. “Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek. Yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak.” amacıyla katılan öğrenciler, Türkiye genelinde faaliyet gösteren devlet okulları ve özel okulların takım olarak katıldıkları zeka ve akıl oyunlarından oluşan yarışmada galibiyet almayı hedefliyor.
Katıldıkları proje hakkında bilgi veren Proje Yönetici Öner Turan, “Bölge Finalleri yarışma takviminde belirtilen tarihte, ülkemizin 7 coğrafi bölgesindeki İl Final sonuçları esas alınarak İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana, Erzurum ve Gaziantep illerinde yazılı olarak yapılır. Sınav süresi 90 dakikadır. Bölge Finallerine her kategori için, o bölgedeki her ilin birinci ve ikinci takımları ve ek olarak il kategori sıralamalarındaki toplam takım sayısının ilk %20’lik dilimine giren takımlar davet edilir. Ancak her bir kategori için yarışacak takım sayısı en fazla 50’dir. Bu sayının geçildiği durumlarda kategori puan sıralamaları dikkate alınarak sayı 50’ye indirilir. Sınav sonrasında her bölgenin üç kategorideki takım sıralamaları yarışma internet sayfasında yayınlanır. Türkiye Finali, yarışma takviminde belirtilen tarihte Ankara’da yapılır. Türkiye Finaline her kategori için, her bölgenin birinci, ikinci ve üçüncü takımları ve ek olarak her kategorideki takım sayısını 50’ye tamamlamak üzere kategori puan sıralamalarına göre belirlenen takımlar davet edilir. Yarışmaya bölge finalini başarıyla geçen Özel Çamlica Koleji Ortaokulu Ve Özel Çamlica Koleji Fen Lisesi öğrencileri Türkiye Finali Katılmaya hak kazanmıştır.Öğrencilerimiz Türkiye Finaline tamamen odaklanmış ve motive bir şekilde hazırlanmaktadır.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?