• DOLAR
  $1.744,78
 • EURO
  $0,3856
 • ALTIN
  $28.768,15
 • BIST
  101,6357
Yüz Binler Harcanan Yatırım “Aşçı Yok!” Diye Hizmete Alınmadı

Yüz Binler Harcanan Yatırım “Aşçı Yok!” Diye Hizmete Alınmadı

Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ve Ticaret il Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasında yer alan yemekhane, ‘aşçı bulunamadı’ gerekçesiyle hizmete alınmadı. Milyonlarca lira harcanarak yapılan bina, bir futbol kulübüne tahsis edilmiş durumda. Müdürlüğün çalışanları ise yemeklerini dışarıda yemek zorunda kalıyor

Malatya’da bulunan Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü binası 17 Milyon TL maliyetle yapılmış 2018 yılında hizmete açılmıştı. Hizmet binası içerisinde yer alan Yemekhane ve bazı kısımlar personel bulunamadı gerekçesiyle kullanıma açılmadı. Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ve Ticaret il Müdürlüğü personellerinin yemek ihtiyacı ise dışarıdan hizmet alımı ile gerçekleştiriliyor.
AŞÇI YOK DİYE…
Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ve Ticaret il Müdürlüğü personelleri, yemek sıkıntısı yaşıyor… 2018 yılında 17 Milyon TL’ye mal olan Hizmet Binası içerisinde yer alan Yemekhanenin kullanılmadığı ve personelin mesai aralarında farklı kurumların hizmet binalarına giderek yemek aldıkları belirtilerek, bu duruma bir an önce çare bulunması isteniyor.
BİR FUTBOL TAKIMINA TAHSİS EDİLMİŞ!
Malatya’ya büyük yatırımların getirilmesi için kimi siyasetçiler tarafından çaba sarf edilirken, kimi kurumlarda ise bu yatırımlar kullanılmayarak kaderine terk ediliyor. Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ve Ticaret il Müdürlüğü hizmet binasında yaşanan bu durum ise duyanlar hayretler içerisinde bırakıyor. Dönemin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Malatya’ya kazandırılan ve 17 Milyon TL’ye mal olan bu dev hizmet binasının Yemekhane ve bazı kısımları iddialara göre bir Futbol Kulübüne tahsis edildi.
>> Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?