• DOLAR
  $1.780,5
 • EURO
  $0,3831
 • ALTIN
  $28.969,38
 • BIST
  101,6357
Yol Sorunu Var İddiasına Yalanlama

Yol Sorunu Var İddiasına Yalanlama

Bir yayın kuruluşu tarafından Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Tepeköy Mahallesi’nde çıkan yangına İtfaiyenin yol sorunu nedeniyle ge müdahale ettiği haberine Büyükşehir İtfaiyesinden yalanlama geldi.

Kent merkezine 12 kilometre uzalıklata olan Tepeköy Mahallesinde çıkan yangına yol sorunu olduğu için 2 saat sonra mğdehale edildiği iddialarına Büüyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan yalanlama geldi.
112 Acil Çağrı Merkezi ve GAMER kayıtlarında müdehale süresinin 15 dakikanın altında olduğunun belirtildiği açıklamada,” Arkadaşlar bir haber ajansı dün Tepeköy’deki yangına itfaiye, yol problemi nedeniyle yangına 2 saat sonra müdahale etti gibi haberi servis yapmış. Gerek araç takip sistemlerimizde gerekse 112 GAMER sisteminde hepsi kayıtlıdır. İlk aracımızın olay yerine varış ve müdahale etmeye başlaması 15 dakika dahi değil, bunlar resmî olarak kayıt altındadır. Bilginiz olsun. Keşke bizden de teyit etselerdi. Vatandaşların oraya kavşak yaptırması için, 7/24 fedakarca çalışan itfaiyecileri böyle asılsız bir süreye alet etmeselerdi. Onların gönlünü kırmasalardı.” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?