• DOLAR
  $1.780,5
 • EURO
  $0,3831
 • ALTIN
  $28.969,38
 • BIST
  101,6357
Yeni Müdür Göreve Başladı

Yeni Müdür Göreve Başladı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Hatice Özdemir dün göreve başladı. Göreve geldiği ilk gün sonunda yazılı açıklamada bulunan Müdür Özdemir, ” Üstün gayret ve tükenmez bir azim ile çalışarak bu geleneği devam ettirecek şehrimizden yeni öncülerin çıkması için gece gündüz demeden aşkla ve şevkle çalışacağız.” dedi

İL Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevine getirilmesinin ardından boşalan Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Hatice Özdemir, dün görevi devralırken yazılı açıklamada bulundu.
Malatya’da gayret ve tükenmez bir azimle çalışacaklarını ifade eden Özdemir,” 12 Nisan 2022 tarihi itibariyle Malatya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevime başlamış bulunuyorum. Öncelikle Malatya’mıza ve Malatya’daki öğrencilerimize hizmet etmeyi nasip eden Allah’a şükrediyor, bizi bu vazifeye layık gören devlet büyüklerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Somuncu Baba, Battalgazi, Sadrettin Konevî, Niyazi-i Mısrî, İbni Arabî, Turgut Özal gibi büyük şahsiyetler yetiştirmiş ilimde irfanda her zaman önde olmuş Kadim medeniyetimizin ve tarihe yön veren şahsiyetlerin yurdu Malatya’ya hizmet edecek olmanın mutluluğu içerisindeyim. Malatya geçmişten günümüze nice değeri yetiştirip millete armağan eden güzide bir şehrimiz. Üstün gayret ve tükenmez bir azim ile çalışarak bu geleneği devam ettirecek şehrimizden yeni öncülerin çıkması için gece gündüz demeden aşkla ve şevkle çalışacağız. Bu şehirdeki iyilik iklimi hiçbir zaman kaybolmamıştır. Malatya’nın doğasında var olan bu güzelliğin kesintisiz süreceğine olan inancımız tamdır. Bu inançla bize emanet edilen çocuklarımızın milli manevi değerlerine bağlı, içinde yaşadığı çağın şartlarını doğru okuyan, ufku açık hedef sahibi bireyler olarak yetişebilmeleri doğrultusunda gerekli şartları oluşturmak için büyük çaba sarf edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.
Özdemir açıklamalarının devamında: “Güzel Malatya’mızın her ilçesi, her mahallesi, her köşesi bizim için çok değerlidir. Merkezden taşraya kadar bütün okullarımızın her türlü ihtiyaçlarında her zaman yanlarında olacağız. Uzaklara da yakın duracağız. Eğitimde başarı, işine odaklanmış bir ekip ve adanmış kadrolarla sağlanır. Mesleğinin kutsiyetinin farkında olarak fedakârca çalışan değerli meslektaşlarımla beraber, kıymetli velilerimizin de destekleriyle şehrimizin eğitimineanlamlı katkılar sunacağımıza içtenlikle inanıyorum. Bu vesileyle vatanını ve milletini yürekten seven, devletine gönülden bağlı güzel insanların kenti Malatya’da bizlere hizmet etme imkânını sunan Sayın Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer’e şükranlarımı sunuyorum. Sıcak bir karşılamayla bizi bağrına basan sanki uzun yıllardır bu şehirde yaşıyormuş hissini bizde uyandıran aziz Malatyalılara dakalbî teşekkürlerimi arz ediyorum.Bu düşüncelerle yeni dönemin sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğretmen ve yöneticilerimize, velilerimize Malatya’mızın tüm eğitim camiasına hayırlar getirmesini diliyorum. Merhaba Malatya..” sözlerini kullandı.
HATİCE ÖZDEMİR KİMDİR?
1972 yılında Rize’de doğdu. Babasının emniyet mensubu olması nedeni ile Ankara, Şanlıurfa ve İzmir illerinde eğitim gördü. Ortaokul ve lise yıllarında lisanslı oyuncu olarak basketbol sporu ile uğraştı. 1993 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde Matematik alanında lisans eğitimini tamamladı. Çalışma hayatına 1997 yılında özel sektörde finans alanında başladı. 2002 yılında Millî Eğitim Bakanlığı bünyesine Matematik Öğretmeni olarak atanan Özdemir, Ankara’da göreve başladı ve burada iki yıl öğretmenlik yaptı. 2004-2017 yılları arasında İstanbul’da farklı okullarda öğretmenlik, müdür yardımcılığı, baş müdür yardımcılığı ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2016 yılında İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atanan Özdemir, bu görevini 11.04.2022 tarihine kadar 6 yıl yürüttü. Özdemir, 11.04.2022 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürü olarak Malatya iline atandı. Evli ve 3 çocuk annesidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?