“Yeni Malatyaspor’a Adayım, Hodri Meydan!”

Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek başkanlık koltuğunu olağanüstü kongrede bırakacağından, Kamil Göksu Başkan adaylığını ilan etti.
Yeni dönemde başka olarak seçilmesi halinde yapacağı faaliyetlerden bahseden Göksu, ”Mesleki kariyerlerinde, bürokraside, iş hayatlarında çok önemli konumlarda olan arkadaşlarımla birlikte, yedi yıldır spor camiasında edindiğim tecrübemle şehrimizin güzide futbol takımı olan Yeni Malatyasporumuzu yönetmeye talibiz. Kişilere bağlı olmayan, şeffaf, adil, kurumsal bir yapıya dönüştürülmüş, tüzüğümüzde yer alan tüm organlarımızın görevlerini aktif bir şekilde yerine getirdiği ve bu sayede oto kontrol sisteminin yürürlükte olacağı bir yönetim şeklini benimseyeceğimizi taahhüt ederiz. Bizim en büyük ilkemiz her zaman hesap veren, eleştiriye açık, hiçbir Y.Malatyaspor sevdalısının aklında şaibe bırakacak bir eylem ve davranışa izin vermeyecek yönetim biçimi olacaktır. Bu kulübün asla bir kuruşunun tartışılacağı yönetici olmayacağız. Kaybolan güveni; birbirinden kıymetli, kendi branşlarında önemli başarılara imza atmış ve toplumun tüm kesimlerinin takdirlerini kazanmış arkadaşlarımızla birlikte yeniden kazanacağız. Divan, Denetim, Disiplin ve Sicil kurullarımızın görevlerini tüzükte belirtildiği gibi yapmalarına olanak sağlayarak, dışarıdan kurum ve kuruluşlardan hesapların yönetim şeklinin denetimine dahi gerek kalmayacak bir yönetim anlayışı içinde olacağız. Seçkin yönetim kurulumuzla birlikte en kısa zamanda Malatya Büyükşehir Belediyesi başkanımız aynı zamanda kulübümüzün onursal başkanı Sayın Selahattin Gürkan’ı, Malatya Valimiz Sayın Aydın Baruş ’u, Sayın Malatya milletvekillerimizi, tüm STK’larımızı, tüm taraftar Derneklerimizi, kulübümüzün çok kıymetli delegelerini, şehrimizin kıymetli tüm basın mensuplarını ziyaret ederek çalışmalarımız ve projelerimiz hakkında bilgi vereceğimizi bildiririz.” diye konuştu.
Yeni çıkacak olan spor yasasına hakim olduklarını kaydeden Göksu, ”Gerçekleşmesi hayal olacak vaatlerde asla bulunmayacağız. Kulübümüzün kaybetmiş olduğu güveni tekrar kazandırıp, mazbatamızı aldığımız gün ve saatte görev dağılımını yapıp hızlı bir şekilde görevimizin başında olacağız. Yeni Malatyasporumuzu bürokraside etkin ve güçlü lobi gücümüzü ortaya koyarak hiçbir haksızlığa meydan vermeyeceğiz. Dünyada söz sahibi olan, marka iş insanlarımızın da güven ortamı tesis edildiğinde doğup büyüdükleri şehrin takımına seyirci kalmayacaklarını inancımız tamdır. TBMM’den yeni çıkacak olan Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Yasası’nın kulüplere yaptırımlarını en ince ayrıntısına kadar inceleyerek, tüm detaylarına hakim bir şekilde bugünden itibaren kulübümüzü yönetmek için Hodri Meydan diyoruz. Hiç kimse delegelerin hür iradelerini yok sayarak aşağılama gibi bir söylemde bulunmasın. Tüm delegelerimiz birbirinden çok kıymetli ve değerlidir. Her zaman olduğu gibi yine sandıkta kendi düşünce ve iradelerine göre hareket edeceklerdir. Büyük Yeni Malatyaspor taraftarlarımız asla karamsar olmasınlar. Hepsini mutlu edecek bir sezona “Bismillahirrahmanirrahîm” diyerek başlayacağız. Şehrimizin tüm kurum ve kuruluşları ile birlikte el ele vererek yeni bir milat başlatıp kulübümüzü hak ettiği yere getireceğiz.” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.