• DOLAR
  $1.780,5
 • EURO
  $0,3831
 • ALTIN
  $28.969,38
 • BIST
  101,6357
Yeni Malatyaspor ’da Genel Kurul 24 Nisanda

Yeni Malatyaspor ’da Genel Kurul 24 Nisanda

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek yaptığı yazılı açıklama ile 24 Nisan 2022 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul kararı aldıklarını ve genel kurulda aday olmayacağını açıkladı.

Spor Toto Süper Lig’de iyi günler geçirmeyen ve son sıraya demir atan Yeni Malatyaspor’da başkan Adil Gevrek şok bir karar aldı. Gevrek yaptığı yazılı açıklamada görevi bırakacağını ifade etti. Buna göre sarı-siyahlılarda düzenlenecek Olağanüstü Genel Kurul’da Adil Gevrek aday olmayacak. Yaklaşık 8 yıldır Yeni Malatyaspor’da başkanlık görevini sürdüren Gevrek 24 Nisan’daki Genel Kurul’da aday olmayacağını belirttiği açıklamasında, “2014 yılının Haziran ayında çıkmış olduğumuz bu dava yolunda, çok yıpranacağımızı bilerek ve buna talip olarak çıktık. Doğduğumuz topraklara, özlenen futbol heyecanı geri getirilmeli düşüncesiyle bu zorlu mücadeleye girme kararı aldım. Malatya futbolu 2. Ligd’e olmamalı, yeniden Süper Lig’e hatta UEFA’ya gidebilmeli ve ben bunun hayaliyle bu göreve talip oldum. Biliyorum ki ben bu düşüncelerimi o günlerde dostlarımla büyüklerimle paylaştığımda, yüzlerinde bir tebessümle onlar dahi bunun olacağına ihtimal vermiyorlardı. Doğruydu kolay değildi ama Malatyalı olmanın vermiş olduğu gurur ve azimle göreve talip olduk” dedi.
Kulübün içerisindeki bulunduğu mali tabloya da değinen Gevrek,”Pandemi dönemi ile birlikte ekonomik açıdan küresel bir krizin başladığı bir dönemde, şehrin dinamiklerinden çok büyük destekler alan diğer şehir takımlarıyla mücadeleye ve rekabete devam edebilmek için ilk defa 2019-2020 sezonu sonunda şehrimizin büyüklerinin kapılarını çalarak, rekabet ettiğimiz takımların aldığı desteklere nazaran çok düşük ölçülerde destek istedik. O günün şartında bu desteklerin verilmemesi halinde 2-3 sezon sonra kulübümüzün önünde oluşabilecek borç yükü noktasında uyarılarda bulunmak adına her siyasimize kayıt altına alınması ve olayın ciddiyetinin bilincinde olunması adına birer mektup yazarak kendileriyle paylaştım. Kendileriyle paylaşırken de özellikle dile getirdiğim konular kulübümüzün en önemli geliri olan naklen yayın gelirinin yayıncı kuruluşun indirim talebi ve TFF’nin bunun kabul etmesi sonucu kulübümüz çok ciddi bir gelir kaybı yaşadığı, yabancı futbolcuların sözleşmelerinin tamamının döviz üzerinden olduğu döviz kurundaki yükselmenin çok ciddi bir kur farkı oluşturduğu, yabancı futbolcu ihtarlarının bulunduğu bu ihtarların zamanında ödenmemesi halinde tek taraflı fesihlerin olacağı ve bu durumun sonunda Kulübümüzün FIFA nezdinde çok ciddi tazminatlar ödemek zorunda kalacağı, bugün bu rakamların ödenmemesi halinde maksimum 2 yıl sonra bu rakamın 10 katının ödenmek zorunda kalacağı konulardı. Gelinen noktada gerek 2019-2020 sezonu sonunda özellikle yabancı futbolcuların tek taraflı fesihleri sonucu CAS nezdinde kabul görünen fesih tazminatları, gerek hali hazırdaki futbolcularımızın biriken tahakkuk etmiş alacakları, kur farkları, naklen yayın gelirlerindeki düşüş gibi olumsuz parametreler sebebiyle kulübümüz ekonomik anlamda çok ciddi bir darboğazdan geçmeye çalışmaktadır. Bu durum halihazırda aşılabilir bir seviyede iken çok acil bir şekilde şehrimizin siyasilerinin, iş adamlarımızın Yeni Malatyaspor etrafında kenetlenerek, bu şehre olan vefa borcunun ödenmesi maksadıyla destek vermeleri elzemdir” dedi.
Yeni Malatyaspor, 2014 yılında Adil Gevrek’in başkan seçilmesinden 3 yıl sonra Süper Lig’e yükseldi. Adil Gevrek, 2019-2020 sezonu öncesinde gerçekleştirilen olağan genel kurulda yeniden başkan seçilmişti.
>> Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?