Tavuk Pazarındaki İşyerleri Mühürlendi!

Çevik Kuvvet ekiplerinin güvenlik amacıyla yer aldığı kapatma ve mühürleme işlemine esnaf tepki gösterdi. Önceden kendilerine ‘boşaltılması’ için tevdi edildiğini bildiren zabıta ekipleri tepkilere aldırmadan içerisinde eşya olan her bir dükkana mührü vurdu.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Malatya İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Önal, esnafa haksızlık yapıldığını savunarak, “Bunu hiçbir zaman tasvip etmiyoruz. Cumhur İttifakı’nın bir parçasıyız ama günahların ve haksızlıkların bir parçası değiliz. Malatya ve Türkiye’de yapılan yanlışları yüksek bir sesle dillendirmeye devam edeceğiz” dedi.
Esnafların uygun bir yer istediğini belirten Önal, ”Malatya’da siyasi ömürlerinin sonuna gelmiş bir takım insanlar, bu tür davranışları hem partiye hem ittifaka hem de Malatya’ya zarar veriyorlar. Buradaki insanlara yapılan zulmü herkes gördü. Dört esnafa 20 polis, 20 çevik kuvvet, 20 zabıtayla gelinmez. İnsanda Allah korkusu olur. Buradaki arkadaşlarımızın hiçbiri “çıkmayalım” demedi, uygun bir yer istediler. Bu vebali kim ödeyecek? İnsanlar karar alırken, biraz daha yapıcı olsunlar. Esnaflar çözüm aradılar ama sonuçta kapattılar” diye konuştu.
Battalgazi Belediyesi zabıta ekiplerinden alınan bilgiye göre, canlı tavuk satışı yapan işletmelerin boşaltılması için 3 sene önce tebligat verildiği bildirildi. Bir yıldır işyerlerinin boşaltılması için süre tanındığı, sürenin dolmasının ardından işyerlerinin ‘ruhsatsız olması, kötü koku yayması’ ve yeni yasaya göre “kafeste canlı hayvan satmanın yasak olması” nedeniyle 9 işyerinin mühürlendiği kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.