• DOLAR
  $1.743,45
 • EURO
  $0,3457
 • ALTIN
  $21.955,75
 • BIST
  107,6458
Tavuk Pazarı Esnafı Çözüm İstiyor

Tavuk Pazarı Esnafı Çözüm İstiyor

Battalgazi Belediyesinin Tavuk Pazarındaki esnafların işyerlerini kapatacağını iddia eden Pazar Esnafı, Belediyeden çözüm istiyor. Vatandaşların koku şikayetlerini bahane göstererek sadece kendi işyerlerine ilişkin bu kararın alındığını iddia eden Esnaf Hüseyin Önal,” 10 esnafız. İşyerlerimizin kapatılmasından ziyade farklı çözümlerin üretilmesini istiyoruz.” Dedi

Malatya Tavuk Pazarı Esnafı işyerlerinin kapanacağı korkusunu yaşıyor. Malatya’nın kent belleğinde yer edinen ve adres tariflerinde dahi sürekli ismi geçen Tavuk Pazarının koku yaydığı gerekçesi ile kapatılacağı iddia ediliyor.
Pazarın kapatılmasından ziyade çözüm üretilmesini isteyen ve bu noktada Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesine çözüm önerisinde bulunduklarını belirten Önal,” İşyerlerimizin olduğu çevrede farklı sektörlerde dükkanlar da var. Doğru hayvanlar koku veriyor ama, bu dükkanları kapatmak doğru bir davranış değil. CİMER ’e şikayette de bulunulmuş. Bu doğrultuda da Battalgazi Belediyesi bu pazarı kapatacağını söylüyor. Battalgazi Belediyesi burayı kapatacağını söylerken, bunun için bir çözüm üretmiyor. Burada 10 esnaf var ve bu esnaflar Malatya’nın bir parçası olmuş durumda. Burasının kapatılması demek bu esnafların yok olması demek. Burası kapatılırsa bırakın esnafları, esnafların aileleri de perişan olacak. Biz belediyelere önerilerde bulunduk. Bir dükkânda 300 tavuk değil de 100 tavuk olsun. Biz dükkanlarımızın hijyen ve temizliğine biraz daha dikkat edelim. Ayrıca kafesleri çok fazla dışarı çıkartmak yerine içeride tutabiliriz. Kokuyu dörtte bire oranında düşürüp, bu işi burada devam ettirilebilir hale getirebiliriz.” Diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’den yardım isteyen Önal,” Bizler vergimizi ödeyen vatandaşlarız. Türkiye’nin birçok şehrinde kent merkezine tavuk pazarı var. Bizlerin işletmeleri kapatılıyorsa eğer merkeze yakın yürüme mesafesinde bir yer bulmalılar. Bizi taşısınlar ama çok uzak yere vermesinler. Çünkü mazotun litresi 25 TL. Kimse özel aracıyla gidip de bir tavuk almaz. Buğday Pazarı, Şire Pazarı veya Eski Doğu Garajı’nın yanı olabilir. Eğer merkezden uzaklaşılırsa dükkânların kapanmasıyla aynı anlama gelecek. Biz gerek Selahattin Gürkan Başkanımızdan gerekse de Osman Güder Başkanımızdan yardım bekliyoruz.” Sözlerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?