Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehriban Günata nın İsmi Okulda Yaşayacak

Malatya Valiliği ile hayırsever İşadamı Sabri Günata arasında Malatya İli, Yeşilyurt İlçesinde tamamı yapılarak hibe edilecek olan, 24 derslik, Anadolu Lisesi İnşaatına ilişkin protokol düzenlendi. Hayırsever iş adamı Sabri Günata; “Başından beri Sayın Valimiz ile irtibat halindeyiz. Pandemi dolayısıyla süreç biraz uzadı. Vali beye sürekli ilgi ve alaka göstererek süreci hızlandırarak yapmış olduğu katkılar dolayısıyla bize bu imkânı sağlaması nedeniyle çok teşekkür ediyorum. İnşallah açılışını da beraber yapmayı umut ediyorum” dedi

Malatya Valiliği ile hayırsever

Malatya ili Yeşilyurt ilçesi, Aşağı bağlar Mahallesinde bulunan yalşalık 9 bin metrekarelik arsa üzerinde hayırsever tarafından Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde 24 derslikli Anadolu Lise binasının, saha tanziminin ve çevre duvarının yaptırılarak mülkiyetinin Hazineye, kullanma hakkının ise Milli Eğitim Bakanlığına devredileceği okul protokolü Vali Aydın Baruş ile Sabri Günata arasında imzalandı.
Hayırsever iş adamı Sabri Günata; “Başından beri Sayın Valimiz ile irtibat halindeyiz. Pandemi dolayısıyla süreç biraz uzadı. Vali bey sürekli ilgi ve alaka göstererek süreci hızlandırarak yapmış olduğu katkılar dolayısıyla bize bu imkânı sağlaması nedeniyle çok teşekkür ediyorum. İnşallah açılışını da beraber yapmayı umut ediyorum” dedi.
Hayırsever iş adamı Sabri Günata’nın kardeşi ve Türk Ocakları Başkanı Nadir Günata ise yapmış olduğu konuşmasında; “ Kendi bölgemize, yetiştiğimiz yöremize, kendi toprağımıza hizmet etmekten onur ve gurur duyuyoruz. Burada bir okul ihtiyacı olduğunu ağabeyim Sabri Beye ilettiğimde, bir tanesini ben yapayım dedi. Devletimiz adına Sayın Valime, ailemiz adına da Sabri Ağabeyime çok teşekkür ederim. Çünkü burada annemizin adı yaşayacak. Bizim de yıllardır toplumu kaynaştırma, birleştirme hizmetlerimizi pekiştirmiş olacağız” dedi.
Vali Aydın Baruş da “Hayırseverimizin bize bahsetmiş olduğu bu onurun sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Çünkü daha önce de Malatya da önemli iş insanları ile hayırseverlerle birlikte Malatya’ya değişik alanlarda lise, ortaokul, ilkokul binası yapmak üzere protokoller imzaladık. Hepimizin bildiği Malatya 24 Ocak depreminde ve ardı sıra gelen depremlerde çok sayıda eğitim binası ağır hasar gördü. Dolayısıyla Malatya içerisinde yaşayan insanlar olarak bu sıkıntıları hep birlikte yaşıyoruz. Çocuklarımız da yaşıyor, bazı okullarımızda ikili eğitim yapmak zorunda kaldık. Hayırseverlerimiz tarafından yapılan bu okul binalarının çocuklarımızın çok daha ferah koşullarda eğitim alması, hem donanımıyla gerçekten onların eğitiminin rahat bir ortamda sürdürülmesi okullarımızda bizim için önem taşıyor. Malatyalı iş insanı her ne kadar Malatya’da yaşamıyor olsa bile içlerinde duydukları Malatya özlemini ve Malatya insanına faydalı olma endişesini daima taşımalarından dolayı gerçekten bizleri sevindiriyor ve gururlandırıyor. Bu anlamda öncelikle Sabri Günata beyefendiye göstermiş olduğu bu duyarlılıktan dolayı hem ilimiz halkı adına, bu okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz adına, eğitim camiamız adına çok çok teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum. Bu protokol çerçevesinde inşa edeceğimiz 24 derslikli binada çocuklarımız çok güzel şartlarda eğitim imkânı bulacaklar ve o bölgede bulunan diğer okullarımızda rahatlamış olacak. Bu yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde biz arsayı hayırseverimize teslim edeceğiz, sonraki süreçte İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kontrolünde bu işler devam edecek ve sonuçta İnşallah çok güzel bir eğitim binasına kavuşmuş olacağız” dedi. >> HABER MERKEZİ