Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

O Binaların Yeri Çarşıya Dahil Edilecek

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Adliye Binası ve Ziraat Bankası Merkez Şubesinin yeri yeni yapılacak şehir planlamasında çarşıya dönüştürülecek.

“Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerinde büyük hasar alan Malatya’da yıkım çalışmaları devam ediyor. Geçriğimiz günlerde yıkıına başlanan Adliye Binası ve Ziraat Bankası Merkez Şubesi, yeniden yapılacak kent merkezinde işyerleri için rezerv alana dahil edilecek.

BAŞKAN “SEYREK ÇARŞI” DEDİ
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kent merkezinin yeniden projelendirildiğini ve kent genelinde seyrekleştirme yöntemi ile projelerin yürütüldüğünü söyledi.

Geçtiğimiz günlerde toplanan Büyükşehir Meclisinde konuşan Gürkan, arşının moda mod yerinde yapılarak kimseye zarar vermeden ihya edileceğini belirtti.

Sağlık İl Müdürlüğü’nün, Ziraat Bankası’nın ve Adliye Binası’nın yerinin seyrek bir çarşıya dönüştürüleceğini kaydeden Gürkan, çarşı merkezinin 2-3 metre derinlikte su zeminle karşılanmasından dolayı, çarşıda zemin artı 1 kat yapıların olacağını söyledi.

Kent merkezinde zemin+1 yönteminin Zemin+2’ye çıkarılmasınında bir mahsurun olmayacağını düşündüklerini belirten Gürkan, önümüzdeki günlerde kentin yeni projesinin STK’ların beğenisine sunulacağını duyurdu.