• DOLAR
  $1.795,26
 • EURO
  $0,3587
 • ALTIN
  $22.593,65
 • BIST
  107,5855
Milli Eğitim Müdürlüğü İMKB’ye Taşınacak

Milli Eğitim Müdürlüğü İMKB’ye Taşınacak

Yeşilyurt Fatma Aliye Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tasfiye edilerek, Yakınca’daki Abdulkadir Eriş Meslek Lisesinin olduğu binaya taşınacak. Mevcut Bina Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kullanılacakken, müdürlüğe ait tarihi bina ise Battalgazi İlçe Milli eğitim Müdürlüğü ve Battalgazi Halk Eğitim Merkezi’ne verilecek.

İnönü Mahallesi Çevreyolu üzerinde Sabancı Kültür Sitesi Yanında bulunan ve yaklaşık 800 kız öğrencisi olan Yeşilyurt Fatma Aliye Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tasfiye edilerek Yakınca’daki Adıyaman Yolu üzerindeki Abdulkadir Eriş Meslek Lisesinin olduğu binaya taşınması için karar alındığı bildirildi.

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait mevcut binanın yıkım kararı bulunduğu için, uzun yılardır Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hizmet verilen tarihi binaya taşınacağı belirtildi. Tarihi Milli Eğitim Müdürlüğü binasının alt katının ise şehirden ve halkın erişimine uzak kaldığı gerekçesiyle Halk Eğitim Merkezine verileceği kaydedildi.

Mevcut Halk Eğitim Merkezine ait ek binanın ise Malatya Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi’ne uygulama oteli açılması için devredileceği öğrenildi. İlgili karar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından henüz onaylanmazken, kısa süre içerisinde Bakanlık onayından geçerek duyurusunun yapılacağı düşünülüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?