• DOLAR
  $1.158,97
 • EURO
  $0,3272
 • ALTIN
  $20.324,62
 • BIST
  106,3284
MGM 13.Bölge Müdürü Görevden Alındı

MGM 13.Bölge Müdürü Görevden Alındı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnamelere göre Meteoroloji 13. Bölge Müdürü Taner Erdoğan’ın görevine son verildi.

Resmi Gazete ‘de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerine göre Kültür ve Turizm Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nde görevden almalar gerçekleşti.

Kararnamede bahsi geçen isimler şu şekilde;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 8. Bölge Müdürü Yusuf Ulupınar’ın yerine Barış Özgün, 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce’nin yerine Ahmet Sağlam, 12. Bölge Müdürü Yalçın Ün’ün yerine Hüseyin Arabacı ve 13. Bölge Müdürü Taner Erdoğan’ın yerine Ömer Faruk Kaya atandı.

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü’nde de iki kritik isim görevden alındı. Resmi Gazete’deki karara göre, MTA Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Akan Gülmez ve Ercan Demiryürek’in görevine son verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda iki isim görevden alındı.Resmi Gazete’deki karara göre, Personel Genel Müdürü Ahmet Yılmaz’ın görevine son verilirken, yerine Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat Umut Döktür atandı. Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar görevden alınan ikinci isim oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?