Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mersinli Başkan’dan Malatya Örneği

Siyaset ve yatırımın Ankara’dan şekillendiğini vurgulayan Başkan Seçer, bu konuda şu görüşlere yer verdi: “Mersin çok vergi ödüyor, ama yatırım konusunda 23. sırada, 24. sırada yer alıyor. Mersin’in yatırım konusunda daha yukarılara çıkması için 13 milletvekili var. Onlar Ankara’da, yerel siyasetçiler ise burada vazifesini yapmak zorundadır. Gaziantep, Kayseri, Konya, Malatya gibi şehirler, parlamentoda bütün siyasi partileri temsil eden milletvekillerinin işbirliği yapması sonucu büyüdü” dedi.

Siyaset ve yatırımın Ankara'dan

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Vahap Seçer, katıldığı bir ödül töreninde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Sözcü’de yer alan habere göre, CHP’li Seçer, iş insanlarına seslenirken, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, iş insanlarımızın belediye bürokrasisi ile ilgili hangi talebi olursa olsun; eğer bir engelleme, bir geciktirme olayıyla karşılaşırsanız, Başkanınız Taş Bina’dadır. Bizim size gönlümüz de açık, kapımız da açık” diye konuştu.

Siyasi platformlarda gerekli yerlere gerekli mesajları verecek yürekte ve birikimde olduklarını kaydeden Başkan Seçer, “Kentimiz maalesef, merkezi bütçeden hak ettiği kadar yararlanamıyor. Mersin dışından gelip, siyasi makam elde edenlerin değil; bu bölgeyi bilen ve sizin içinizden çıkan temsilcilerin Ankara’da hakkımızı savunması lazım” ifadelerinde bulundu.

Siyaset ve yatırımın Ankara’dan şekillendiğini vurgulayan Başkan Seçer, bu konuda şu görüşlere yer verdi:

“Mersin çok vergi ödüyor, ama yatırım konusunda 23. sırada, 24. sırada yer alıyor. Mersin’in yatırım konusunda daha yukarılara çıkması için 13 milletvekili var. Onlar Ankara’da, yerel siyasetçiler ise burada vazifesini yapmak zorundadır. Gaziantep, Kayseri, Konya, Malatya gibi şehirler, parlamentoda bütün siyasi partileri temsil eden milletvekillerinin işbirliği yapması sonucu büyüdü.

Mersin’de Karayollarına ait kaç tane köprülü kavşak görüyorsunuz? 1 tane Akbelen Mezarlığı’nın üstünde var. Onun dışındakiler, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı köprülü kavşaklar. Lütfen bir Gaziantep’e, bir Konya’ya, bir Kayseri’ye gidin ve bakın. Hep Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları gibi merkezi bütçeye sahip kurumlar buralarda yatırım yapmış. Sen neredesin Mersin? Ortada yoksun.”