• DOLAR
  $1.724,2
 • EURO
  $0,3389
 • ALTIN
  $21.718,67
 • BIST
  107,6930
Enver Kiraz Milletvekilliği Adaylığını Açıkladı

Enver Kiraz Milletvekilliği Adaylığını Açıkladı

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya’da hedeflerinin 2 milletvekili olduğunu belirtti. Milletvekilliği adaylığı için sinyal yaktı.

Başkan Kiraz “Bu seçim bizim açımızdan çok önemli, benim milletvekili olmamdan, İl Başkanı olmamdan çok daha önemli. Sayın vekilimiz Veli Ağbaba’nın Genel Başkan Yardımcısı olmasından çok daha önemli. Şu açıdan söylüyorum Ülkenin gerçekten bu girdiği girdaptan, içinde bulunduğumuz ekonomik krizden, dış politikadan, eğitim sisteminden çok daha önemli. Ülke her geçen gün içinden çıkılamaz bir duruma sürükleniyor. Eğitimde kalitesizleşme, liyakatlı yapılar oluşmaması ülkeyi karanlığa götürüyor.” dedi.

“MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTERİM”

CHP içerisinde 22 yıldır siyaset yaptığını belirten Başkan Kiraz “Gençlik Kolları Başkanlığından gelerek 11 yıldır İl Başkanlığı görevini üstleniyorum. Partinin bize verdiği görevi layıkıyla yapmaya çalıştık. Partim bana hangi noktada görev verirse o görevi yaparım. Milletvekilliği istermiyim tabii ki isterim. Milletvekili olmak gibi bir niyetim var. Veli Beyin başarılı olduğuna inanıyorum. Genel Merkezimizin değerlendirmesi önemli. Veli Bey ile yapacağımız değerlendirmeler önemli. Belli kademeleri geçtiğimize inanıyorum. Gönlümden geçer ama kararı verecek olan Partimiz. İktidarın milletvekili olmak içimde kalan bir ukte.” şeklinde konuştu.

“BU SEÇİMDEN SONRA İKTİDARIN BİR ÜYESİ OLACAĞIZ”

Başkan Kiraz özellikle “Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayının, Millet İttifakı adayının, cumhurbaşkanı olması benim şahsi geleceğimden çok daha önemlidir. Bu seçim döneminde Genel Başkanımızı, Cumhurbaşkanı yapmak için çok ama çok çalışacağız. Vekil de olsak, İl Başkanı da olsak, sade bir üye de olsak, bu seçimden sonra iktidarın bir üyesi olacağız. Elimden gelen katkıyı sunacağım” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?