Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP İl Başkanı sessizliğini bozdu

CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız’dan Arguvan ve Hekimhan Belediye Başkanlarının İstifasıyla İlgili Açıklama

Bu haberin fotoğrafı yok

Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, son günlerde Hekimhan ve Arguvan belediye başkanlarının istifaları üzerine bir basın açıklaması yaptı. Yıldız, başkanların Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekledikleri için aday yapılmadıkları iddialarını manipülasyon olarak nitelendirerek, önceki genel başkanlarını destekleyen diğer belediye başkanlarının tekrar aday gösterildiğini belirtti. Yıldız, Mehmet Kızıldaş ve Turan Karadağ’ın geçmişte aday gösterilmelerine rağmen bu dönem aday gösterilmemelerinin nedeninin Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesiyle alakalı olmadığını vurguladı.

Ayrıca, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ’ın istifasıyla ilgili olarak yapılan açıklamaların halkı yanıltıcı olduğunu savunan Yıldız, belediye meclis üyeleri ve ilçe örgütünün tamamının istifa etmediğini belirtti. Yıldız, ayrıca Mehmet Kızıldaş’ın Veli Ağbaba’ya yönelik kin dolu açıklamalarını eleştirerek, Arguvan’ın ve Malatya’nın vicdanına havale etti.

Açıklamada, Arguvan ve Hekimhan’ın gelişimine katkı sağlayan Veli Ağbaba’ya yapılan eleştirilerin vefasızlık ve nankörlük olduğu belirtildi. Yıldız, aday gösterilmeyenlerin parti hafızasında kötü bir şekilde anılacaklarını ifade ederken, halkın Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan bağlılığının devam edeceğini vurguladı.

Son olarak, bireysel çıkarlar için parti ve milletvekili tartışmalarına müsaade etmeyeceklerini belirten Yıldız, özellikle Arguvan’da belediye çalışanlarının yanlarında olacaklarını sözlerine ekledi.