Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Borç Ödenmezse Puan Silinecek!

Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Yaman, transfer tahtasının açılabilmesi için 170 milyon TL’ye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, borçların kısmen kapatılmaması durumunda puan silme cezası alabileceklerini söyledi.

Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı

Bit TV kanalına konuk olan Yeni Malatyaspor kulüp Başkanı Ahmet Yaman, “Transfer tahtamızı açmak için 150-170 Milyon TL gibi bir para lazım. Büyükşehir Belediye başkanımız ve Valimiz ile de görüştüm. Bu borçları acil olarak kısmen de olsa kapatmamız lazım. Yoksa puan silmeye gideceğiz” dedi.
Başkan Yaman zor bir dönemde kulübü devraldıklarını belirterek: “Takımımıza kulüp başkanı bulunamadı ve takımımıza sahip çıkılmadı. Biz devreye girdik yaparız dedik. Bu süreçten sonra kulübümüzdeki durumu mercek altına aldık. İçler acısıydı. Kulüp ve takım yoktu. Futbolcu yoktu. Bunları toparlamaya çalıştık. Bunlarından üstesinden geldiğimizi düşünüyorum. Güzel bir oluşumla ve kadroyla. Yeniden bir kadro kurduk. Ligde güzel bir şekilde mücadele eden takımımız var. Bununla beraber borç sıkıntımız devam ediyor. Sponsorumuz yoktur. Takıma hiçbir şekilde sahip çıkılmıyor. Şuan iyi bir şekilde devam ediyoruz. Şu an kulübümüz oturmuş vaziyette” diye konuştu.
Başkan Yaman kulübün borçlarından dolayı zor günler yaşayacaklarını belirterek: “Biz kulübün başına geldiğimiz günden beri kulübe aktaracağımız mevcut bir paramız vardı. Onu da yüzde 90 seviyesinde aktarmış olduk. Bu harcamalar ve masraflar devam ediyor. Bizim aktardığımız parayla yeterli kalmıyor. Kalmadığı gibi her ay bizim 6 ila 8 milyon TL arasında masraflarımız var. Bunun sürekliliği lazım. Biz vaat ettiğimiz paranın yüzde 90’ını harcamış bulunuyoruz, onun için şu anda hiçbir yardım kulübümüze ulaşmıyor. Federasyondan gelen parada borçlarımıza kesiliyor. Zor bir zaman geçiriyoruz. Bunu tolere etmek mümkün değil. Çok büyük borcumuz var. Transfer tahtamızı açmak için 150-170 Milyon TL gibi bir para lazım. Büyükşehir Belediye başkanımız ve Valimiz ile de görüştüm. Bu borçları acil olarak kısmen de olsa kapatmamız lazım. Yoksa puan silmeye gideceğiz. Zor bir süreçten geçerken puan silmeye gidersek daha da zora düşeceğiz. Bunu gündemlerine almalarını söyledim. Bu şekilde bir karşılık bulamadık. Borçlarımız devam ediyor. Sürdürebilirliği ne kadar onu da bilemiyorum. Gücümüz yettiğince bunu devam ettireceğiz” ifadelerine yer verdi.
“DAYANACAĞIMIZI SANMIYORUM”
“Yeni Malatyaspor’a yalnızlığa terk edildi” diyen Yaman: “Güçlü denilen takımları zorladık. Güzel futbol oynuyoruz. Bir şansızlıktır gidiyor. Kendi sahamızda galibiyetimiz yok ama dışarıda güzel sonuçlar elde ediyoruz. Ama mevcut oyuncularla anca bu kadar yapabiliyoruz. Bu yüzden transfer tahtamızı bir an önce açmamız lazım. Ama hiçbir şekilde destek bulamadık. Yeni Malatyaspor yalnızlığa terk edildi. Hiç kimse elini uzatmıyor. Hiç kimse müdahale etmiyor. Biz de yönetim olarak nereye kadar gideriz, bilmiyorum. Sezonu gücümüz yettiğince götürmeye çalışacağız. Biz sonuna kadar götürmeye çalışacağız ama bu da bir yerde bitecek. Malatya’nın tamamı bu yükü yüklenmediği sürece bizim de çok uzun süre dayanacağımızı sanmıyorum. Yeni Malatyaspor’a yalnızlığa terk edildi. Hiç kimse gelip gitmiyor. Hiç kimse derdimizle dertlenmiyor. Bizim bir sporumuz var. Onu da yalnızlaştırdılar. Neden bunu yaptılar bilmiyorum. Belki insanlar geçmiş dönemde küstürülmüş olabilir. Ama bunun sorumlusu biz değiliz. Maddi ve manevi gücümüzü veriyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının bize maddi ve manevi desteği yok zaten. Biz ilçe belediyeler ve Büyükşehir belediyesi’nden destek almıyoruz. Büyükşehir belediyemiz maç kazandığımız zaman primlerimizi ödüyor ve gıda yardımı yapıyor. Bunun dışında gelirimiz yok” dedi.