Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“BİZİM ENVER” HELALLİK İSTEDİ

CHP Malatya Milletvekili adayı

CHP Malatya Milletvekili adayı Enver Kiraz, seçim dönemi çalışmalarını bir bir anlatarak başta partisi olmak üzere tüm Malatyalılardan helallik istedi. Açıklamasına, Malatya’nın tercihine saygı duyduğunu söyleyerek başlayan Kiraz, “Bütün Malatyalıların tercihlerine sonsuz saygı duyarak, eksiklerim varsa da hakkınızı helal edin diyor ve bütün hemşehrilerimi ve partimin her bir ferdini saygı ile selamlıyorum” diyerek son verdi.

14 Mayıs seçimlerini geride bırakan Malatya’da CHP’den aday olan eski il başkanı Enver Kiraz, az bir oy farkıyla meclis sandalyesini kaybetti. Uzun yıllar ana muhalefetin il başkanlığını yapan Kiraz, Malatyalıların hakkını her zaman koruduğunu kaydederek açıklama yaptı.

Açıklamasına, Malatya’nın tercihine saygı duyduğunu söyleyerek başlayan Kiraz, “Bütün Malatyalıların tercihlerine sonsuz saygı duyarak, eksiklerim varsa da hakkınızı helal edin diyor ve bütün hemşehrilerimi ve partimin her bir ferdini saygı ile selamlıyorum” diyerek son verdi.

Kiraz, seçim kampanyası sürecindeki çalışmalarını şöyle paylaştı:

“Seçim kampanyamızda; 13 ilçemizi, her birini en az bir kere olmak üzere, birçok ilçemizi defalarca ziyaret ettim. 350’den fazla mahalle ve köy ziyareti yaptım. 1000’in üzerinde cadır ve konteyner ziyareti yaptım. 100’ün üzerinde kanaat önderi, özel ziyaret ve ev ziyaretleri gerçekleştirdim. 700’den fazla muhtarımızla ve 2000’den fazla STK, dernek temsilcisi, iş insanı, kanaat önderi ve hemşehrimiz ile telefon görüşmesi yaptım. 500 bin Malatyalı hemşehrimize mesajlarımla ulaştım. Malatyamızın basın temsilcileri ile buluşmalar gerçekleştirdim. Ramazan ayında iftar programları vererek vatandaşlarımızla bir araya geldim. Ramazan Bayramı’nda binlerce hemşehrimiz ile bayramlaştım. 15 TV, Radyo ve YouTube kanalı programı ile politikalarımızı anlattım. 10 bin el ilanı, 20 bin afiş, 150 bez afiş ve reklam alanları ile Malatyalılara seslendim. YouTube, Instagram, Facebook, Twitter ve Tiktok reklamları ile 100 binlerce kişiye ulaştım. 2 bin haneye yardımlarımızla katkı sundum. Genel başkan yardımcımız Veli Ağbaba, Adaylarımız ve il başkanımız ile birçok ortak proğram gerçekleştirdim. Hemşehrimizin acılarını ve sevinçlerini paylaştım.”

ANA MUHALELEFETİN SESİYDİ, ÜYESİ OLDU

CHP’ye 24 yıl önce girerek birçok hizmette bulunan Kiraz tam 11 yıl il başkanlığı yaptı. 2023 seçimleri nedeniyle mevcut görevinden istifa eden Kiraz, ana muhalefete neredeyse çeyrek yıl ömür adadı. Şimdi artık partinin üyesi olarak devam eden Kiraz, seçim kampanya giderlerini kendisinin karşıladığını söyledi. Açıklamalarının devamında Kiraz, “Partime elimden geldiğince destek verdim. Seçmen taşıma konusunda ulaşan birçok kişinin gelip oy kullanmasını sağladım. Malatya’nın depremden kaynaklı sorunları ve kayısıya don, dolu gibi afetler başta olmak üzere sorunlarını gündeme getirdim. Seçim vaatlerimizi sosyal medya vb. platformlarda duyurmaya çalıştım. Özetle; Partimin beni ikinci sıra adayı göstermiş olmasının ve Malatya’ya sorumluluğumun gereği elimden gelen çalışmaları yaptım. Bu yaptığım çalışmaların kat be kat fazlasını özellikle birinci sıra adayımız Veli Ağbaba ve diğer adaylarımızın da yaptığına bizzat şahitlik ettim.” ifadelerine yer verdi.

>> BÜLTEN