• DOLAR
  $1.743,45
 • EURO
  $0,3457
 • ALTIN
  $21.955,75
 • BIST
  107,6458
Barış Harekatı’nın 48. Yılı Malatya’da Kutlandı

Barış Harekatı’nın 48. Yılı Malatya’da Kutlandı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı İbrahim Cengiz ve dernek üyeleri Kıbrıs Barış Harekatı’nın 48. yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Gaziler program sonrası hak taleplerini tekrarladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Kıbrıs’ta Türklerin Rumlar tarafından uğradığı baskı ve zulmü önlemek ve Ada’da barış ve huzuru tesis etmek amacıyla gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı’nın üzerinden 48 yıl geçti. Harekatın 48’inci yılı dolayısı ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı İbrahim Cengiz ve dernek üyeleri sabah saatlerinde Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi. Program Saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okunması ile sona erdi.
Daha sonra tören alanında açıklama yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Cengiz,” Kıbrıs Barış Harekatının 48. Yıl dönümü törenlerle kutluyoruz. Bütün şehit ve gazi aileleri başımızın üstünde yerleri var. Allah gazilere sağlıklı ömürler, şehitlerimizin de başı sağ olsun, mekanları cennet olsun. Sizleri de bütün komple buraya gelen arkadaşlarımız da çok teşekkür ediyoruz. Böyle bir günde bizlere yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz” dedi.
Kıbrıs Gazilerinin 48 yıldır haklarını teslim almak için beklediklerini kaydeden Cengiz,” Biz 1005 sayılı yasaya talibiz 105 sayılı yasa da bazen haklarımız yok. İş hakkı yok çocuklarımıza, onlar kadar maaş almıyoruz. Onlara kredi veriliyor, araba ÖTV’siz veriliyor biz bunlardan hem mağlubuz. Ama yine de devletimiz çok şükür iyiyiz, sağolsunlar bir şeye de ihtiyacımız yok devletimiz kendi bizden daha iyi biliyor her zaman müracaat ediyoruz. Biz de bu imkanların bize sunulmasını istiyoruz ama 48 senedir bekliyoruz. “ diye konuştu.
Doğu Akdeniz’de yaşanan gerginliği değerlendiren Cengiz, ”Yani şimdi bizi şeye almıyorlar ama mavi Marmara, ege denizi, Akdenizi kimlerin sayesinde geziliyorsa herkes göz önünde biliniyordur yani bu Kıbrıs barış harekatının sonucudur. Kıbrıs Adasının etrafında doğal gaz ve çok güçlü madenler olduğu için Amerika Yunanistan’ı kışkırtıyor üzerimize geliyor Yunanistan bu yüzden teröristlerden başımız ayıkmıyor yani devletimizin de suçu yok bir yerden her zaman gönderiyorlar teröristleri üzerimize.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?