Arguvanspor Seriye Devam Dedi (3-2)

Malatya’yı 3 ligde temsil eden, Malatya Arguvanspor Yeşiltepe Stadında Ordu temsilcisi Fatsa Belediyesporla karşı karşıya geldi. Çekişmeli ve zevkli geçen karşılaşmayı Arguvanspor 3-2 kazandı.
Yeşiltepe 1.Nolu sahada oynanan müsabakayı Hakem Doğukan Yıldırım yönetti. Yıldırım’ın yardımcılıklarını Hakem Gökhan Yüksel ve Hakem Erol Ernek gerçekleştirdi.
Karşılaşmanın ilk golünü dakika 41’de Arguvanspor’dan Kubilay attı. Ardından dakika 45+3’te ilk yarı Haktan’ın golü ile kapandı. İkinci yarıda baskıyı artıran Malatya temsilcisi dakika 51’de Semihin golü ile farkı 3’e çıkardı.
Gollerin tadına varan Malatya Arguvanspor, rakip üstündeki baskısını artırmak isterken küçük bir hata sonucu Fatsalı oyuncu Bilal’in dakika 68’de attığı gol ile kapanmaya başladı. Malatya kanadına yüklenen Fatsalı oyuncuların baskısı yanıt verdi ve 90+1’de Harun’un golü ile Fatsa Belediyespor farkı 3’ten 1’ indirdi.
Hakem Doğukan Yıldırımın bitiş düdüğünü çalması ile birlikte karşılaşma Malatya Arguvanspor’un 3-2 lik üstünlüğü ile sona erdi.
Bu sonuç ile birlikte Malatya Arguvanspor 16 puan ile 10’uncu sıraya çıkarken, Fatsa belediyespor 12 puan ile 15’inci sırada yer aldı.
Malatya Arguvanspor ligin 14’üncü haftasında 27 Kasım 2022 tarihinde saat 14:00’da 68 Aksarayspor’un konuğu olacak.
ss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.