Ak Parti 2023 Seçim Startını Verdi

Peki, AK Parti milletvekili aday adaylığı başvuru şartları neler, ücreti ne kadar, başvuru formları nereden alınıp nereye teslim edilecek, başvuru formuna hangi belgeler eklenecek? İşte AK Parti aday adaylığı için bilmeniz gerekenler;
Seçim beyannamesi konusunda takvimlendirmeler belli oldu. AK Parti’nin 2023 seçimlerine kadar gün gün, hafta hafta kampanyada ne yapacakları planlandı.
Edinilen bilgiye göre ilk olarak Milletvekili Aday Adaylarının Aralık 2022 içerisinde Partiye başvuru yapmaları gerekiyor.
AK Parti milletvekili aday adayı olmak isteyenler için başvuru formları 1 Aralık öncesi yayınlanacak.
BAŞVURU YERİ
AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak isteyenler başvuruyu doğrudan genel merkeze ve il başkanlıklarına yapacaklar. Başvuru formu ve gerekli belgeler bizzat aday tarafından elden teslim edilecek.
AK PARTİ ÜYELİĞİ ŞART MI?
Adaylık başvurusunda bulunan kimsenin AK Parti’ye üye olması zorunlu değil. Ancak bir başka partiye üyeyse o partiden istifasının noter onayı gerekiyor.
ADAYLIK BAŞVURU FORMU
AK Parti milletvekili aday adaylığı için başvuru formu parti il başkanlıklarından temin edilebiliyor. Adaylık başvuru formları bilgisayar ortamında veya el yazısı ile doldurularak, başvuru için istenen belgeler eklenerek yetkili mercilere bizzat teslim edilecek. Yani başvurular posta ya da kargoyla gönderilemeyecek.
AK PARTİ ADAYLIK ÜCRETİ
AK Parti milletvekili adaylık ücreti erkek, kadın ve engelliler için farklı tarifede olacak. Ücret bilgilerinin Parti tarafından önümüzdeki günlerde paylaşılması bekleniyor.
Aday Adaylığı Başvuru şartlarının 2018 yılında yayımlanan şartname ile aynı olacağı öğrenildi.

malatyasonsoz.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.